Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2018.09.07 Narodowe czytanie    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2018.09.07 Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie to akcja społeczna, która została zapoczątkowana w 2012 r. przez parę prezydencką mającą na celu popularyzację polskiej literatury i propagowanie czytelnictwa. Rozpoczęto ją od czytania Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię i Qvo Vadis Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa i Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

W tym roku mogliśmy po raz kolejny czynnie wziąć udział w tej pięknej akcji.

Narodowe czytanie w Bieczu odbyło się w dniu 07.09.2018 r. w kameralnym gronie bieckiej biblioteki. Uczestniczył tam zespół Teatralny Gorlickiego Centrum Kultury w strojach z minionej epoki a naszym przedstawicielem a zarazem członkiem tego zespołu był Alojzy Janusz. Dopingował go Prezes Koła SEiRP w Gorlicach Zdzisław Kowalski.

Gorlicka edycja odbyła się w dniu 08.09.2018 r. w scenerii parku im. Williama McGarveya. W gronie czytających literaturę uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, organizacji społecznych, szkół byli także przedstawiciele Policji i emerytów SEiRP w Gorlicach.

Fragmenty tekstu z IV rozdziału Przedwiośnia Stefana Żeromskiego prezentowali w duecie zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach nadkom. Dorota Tokarz i vice Prezes Zarządu Koła SEiRP w Gorlicach Alojzy Janusz.

Towarzyszył im, jak w poprzednich latach, Prezes Koła SEiRP w Gorlicach Zdzisław Kowalski.

Jesteśmy dumni, że my także wnosimy malutki wkład w kultywowanie dziedzictwa narodowego.

 

Opracował:

Mirosław Janik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET