Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2017.07.25 Święto Policji w Gorlicach    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2017.07.25 Święto Policji w Gorlicach

W dniu 25 lipca 2017 roku na placu Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystości uczestniczył p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie  insp. Robert Strzelecki.

Dowódcą uroczystości był kom. Daniel Myśliwy – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście tj. przedstawiciele parlamentarzystów, burmistrz Gorlic, wicestarosta gorlicki, władze samorządowe powiatu gorlickiego, duchowieństwa, prokuratury, straży pożarnej, straży granicznej, straży miejskiej i emerytów policyjnych. W uroczystym apelu uczestniczyła także kadra kierownicza KPP w Gorlicach oraz awansowani funkcjonariusze.

W czasie apelu mł. insp. Krzysztof Tybor otrzymał z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie akt mianowania na stopień inspektora Policji.

W bieżącym roku awanse na wyższe stopnie służbowe w Policji otrzymało 49 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach z niemal wszystkich korpusów od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Znalazło się wśród nich 4 oficerów, 21 aspirantów, 17 sierżantów i 7 posterunkowych.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przyznał trzem gorlickim policjantom odznaki honorowe za liczne działania i inicjatywy zmierzające do konsolidacji środowiska zawodowego i poprawy warunków służby.

Z ramienia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Gorlicach głos zabrał Prezes Zdzisław Kowalski, który pogratulował policjantkom i policjantom awansów na wyższe stopnie i życzył spokojnej służby, zdrowia, dalszych sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

                                                                                                                                                   Sporządził: Mirosław Janik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET