Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2015.07.22 Święto Policji w renesansowym kasztelu szlacheckim w Szymbarku    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2015.07.22 Święto Policji w renesansowym kasztelu szlacheckim w Szymbarku

W dniu 22 lipca 2015 r. odbyła się powiatowa uroczystość gorlickich policjantów z okazji Święta Policji w renesansowym kasztelu szlacheckim w Szymbarku.

Z ramienia Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji obecny był Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak, który wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach insp. Michałem Gawlikiem wręczali medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Dowódcą  uroczystości był mł. insp. Mirosław Kawa  z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

W obchodach tych uczestniczyła także kadra kierownicza KPP w Gorlicach oraz funkcjonariusze przedstawieni do odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Wśród zaproszonych gości byli: przedstawiciele władz samorządowych powiatu gorlickiego, prokuratury, straży pożarnej, emerytów policyjnych, księża (kapelan gorlickiej policji) oraz lokalne media TV, portali internetowych i  prasy, które na co dzień relacjonują działania gorlickiej policji.

Wśród odznaczonych było 5 funkcjonariuszy i 51 funkcjonariuszy mianowanych na wyższe stopnie służbowe.

Odznaczenie „Za zasługi dla Policji” otrzymał Dyrektor Stadniny Koni Huculskich w Gładyszowie Stanisław Ciuba.

W czasie uroczystości głos zabrali: komendant KPP w Gorlicach insp. Michał Gawlik, starosta gorlicki Karol Górski, prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gorlicach Zdzisław Kowalski,  z-ca komendanta KWP w Krakowie insp. Jacek Fabisiak oraz  wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik.

Wszyscy gratulowali odznaczeń i awansów policjantom oraz życzyli dalszej szczęśliwej służby i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

 

                                                                                                                                                     Mirosław Janik – sekretarz Koła SEiRP w Gorlicach

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET