Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     WADOWICE    /     2017.07.14 Wadowickie obchody Dnia Seniora Policyjnego    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2017.07.14 Wadowickie obchody Dnia Seniora Policyjnego

Uchwała nr 10/VII/2016 ZG SEiRP z dnia 27 lipca 2016 r. stała się inspiracją do zorganizowania w dniu 14 lipca 2017 r., przez Zarząd Koła SEiRP  w Wadowicach,  integracyjno-rekreacyjnej wieczornicy z okazji Dnia Seniora Policyjnego. Przygotowanie powierzono restauracji Graniczna  w Wadowicach, a rolę gospodarza pełnił Prezes Janusz Janik.

Z uwagi na możliwości lokalowe zaproszenia skierowano przede wszystkim do najstarszych członków koła /powyżej 70 lat/ natomiast honorowe miejsce wyznaczono dla J. Kozimali l.92, T. Wiktora l.90, S. Firka l.89, L. Pardygała l.87. S .Wajdzika l.87, A. Wojtanka l.87, W. Tokonia l.84, T. Płotka l.82, J. Bębenka l.81, S. Kolasy l.81, W. Kutermaka l.81, W. Wiensko l.81, Cz. Smagło l.80 i E. Wieczorka l.80.        

Ponadto oprócz przedstawicieli Zarządu Koła w wieczornicy udział wzięli zaproszeni goście w osobach przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i jednostek terenowych z Andrychowa i Kalwarii Zebrzydowskiej, Prezesa ZW SEiRP w Krakowie Jana Kaczmarczyka, opiekuna Koła, a jednocześnie Sekretarza ZG Piotra Styczyńskiego, Prezesów wadowickich Kół  ZEiRP RP  i KZEiR SW, Prezesa Stowarzyszenia Osób Starszych „Witalność”w Andrychowie, a także przedstawicieli Kół SEiRP z powiatów ościennych tj. Chrzanowa, Oświęcimia, Myślenic i Suchej Beskidzkiej. Łącznie przybyło 61 osób.

W ramach Dnia Seniora Policyjnego z uwagi na stan zdrowia odwiedzono w domach 6 członków i wręczono im upominki w postaci zestawów witamin i czekolad. Zamiast kwiatka każdy z uczestników otrzymał czekoladę oraz do przypięcia okolicznościowy emblemat i okolicznościowy list z życzeniami.                                                             

Chwilą ciszy uczczono tych którzy odeszli na „wieczną wartę”.                                                                                     

W trakcie 3 godzinnego spotkania przypomniano historię  Stowarzyszenia  w Polsce oraz Koła w Wadowicach. Wspomnienia przywołane przez tych najstarszych dotyczyły różnych spraw, od związanych ze służbą po okres utworzenia i rozwoju koła, a także bieżące oczekiwania. W podobnym tonie wypowiadali się koledzy z zaproszonych Kół SEiRP i innych Stowarzyszeń służb mundurowych działających w ramach powołanego w 2009 r. Porozumienia Związków i Stowarzyszeń Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych Powiatu Wadowickiego.  

Spora grupa wyrażała obawy w związku z restrykcyjną ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym z grudnia 2016 r. Na zakończenie Prezesi J.Janik i J.Kaczmarczyk z ZW oprócz życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym podziękowali wszystkim za wieloletnie współdziałanie i pełną poświęcenia pracę społeczną na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych powiatu wadowickiego oraz udział w rozwoju Stowarzyszenia.  

 

                                                                                                                                                                                                                                                       Prezes Janusz Janik 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET