Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2015.02.06 Walne Zebranie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Gorlicach.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2015.02.06 Walne Zebranie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Gorlicach.

W dniu 6 lutego 2015 r. w auli Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się Walne Zebranie Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gorlicach.

Na zebranie przybyli członkowie i zaproszeni goście: Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach insp. Michał Gawlik, członek Prezydium ZW SEiRP Stanisław Smoleń oraz emerytowany Komendant KPP Gorlice, późniejszy Z-ca Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie i Rzeszowie Kazimierz Mruk.
Z ramienia IPA - Gorlice obecny był skarbnik asp .szt. Jerzy Szura, a ZT NSZZ Policjantów delegat st.asp. Krzysztof Brach.

Otwarcia zebrania i przywitania zaproszonych gości dokonał Prezes Zarządu Koła SEiRP  w Gorlicach Zdzisław Kowalski, który przedstawił informację o działalności Koła za rok 2014. Wspomniał  między innymi o przygotowaniach w bieżącym roku do jubileuszu XXV-lecia powstania Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, a także XII-lecia założenia Koła w Gorlicach i wielu innych sprawach, które w minionym roku były przedmiotem troski członków Zarządu Koła. Podziękował wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcali swój czas, aby pomagać innym. Słowa uznania i podziękowania skierował do insp. Michała Gawlika, który osobiście wspierał działanie Stowarzyszenia.

Sprawozdanie finansowe za ubiegły rok złożył Skarbnik Zarządu Koła Władysław Gorzkowicz, przedkładając jednocześnie budżet i plan wydatków na 2015 rok.
  
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Eugeniusz Dąbrowski zaprezentował informację z przeprowadzonej kontroli Zarządu Koła, z której wynika, że praca organizacyjna i merytoryczna Zarządu była na wysokim poziomie.

Z planem pracy Zarządu Koła SEiRP w Gorlicach na 2015 rok zapoznał zebranych V-ce Prezes Zarządu Koła SEiRP  Alojzy Janusz. W ramowym ujęciu znalazły się sprawy wynikające z uchwał VII Krajowego Zjazdu Krajowego Delegatów SEiRP z 10 października 2014 r., wdrożone przez ZW SEiRP w Krakowie, a w szczególności integracja środowiska emeryckiego i pomoc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Zdzisław Halibożek, jak co roku, przedstawił plan wycieczek na 2015 rok, które będzie organizował z ramienia Koła oraz dla zainteresowanych z Koła Miejskiego PTTK Gorlice, gdzie również jest organizatorem.

W czasie zebrania rzecznik prasowy KPP-Gorlice asp. Grzegorz Szczepanek wygłosił i przedstawił prelekcję na temat narkomani.
W dyskusji głos zabrali goście, m.in.: insp. Michał Gawlik, Stanisław Smoleń, Kazimierz Mruk przekazując swoje refleksje na temat funkcjonowania Stowarzyszenia policyjnych emerytów i rencistów oraz złożyli życzenia dalszej owocnej pracy.

Podczas zebrania wręczono 11 listów gratulacyjnych dla Jubilatów, którzy ukończyli 60 lat i więcej.

W tym roku wszyscy członkowie Koła i goście zostali obdarowani drobnymi upominkami, a uczestniczący w zebraniu mogli poczęstować się gorącą kawą, herbatą i wyrobami cukierniczymi.

Ze zrozumieniem naszej społeczności odebrany został apel o dobrowolne datki na fundację sztandaru dla ZW SEiRP w Krakowie w wyniku czego zebraliśmy kwotę 300 zł.

 

                                                                                                                                                                                          Mirosław Janik

                                                                                                                                                                                         Piotr Styczyński

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET