Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2016.09.10 Zawody strzeleckie IPA w Gorlicach    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2016.09.10 Zawody strzeleckie IPA w Gorlicach

W dniu 10 września 2016 roku na strzelnicy sportowej LOK przy ul. Brzozowej 1 w Gorlicach Region IPA Gorlice wraz  z Zarządem Powiatowym LOK w Gorlicach zorganizował coroczne zawody strzeleckie, na które zostali zaproszeni członkowie SEiRP Koła w Gorlicach.

Honorowy patronat nad tegorocznymi zawodami objął Burmistrz Miasta Gorlice, którego w tym roku reprezentował jego zastępca pan Łukasz Bałajewicz.

W turnieju uczestniczył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach mł. insp. Mirosław Kawa.

Zawody rozpoczęły się krótkim powitaniem uczestników i zaproszonych gości i dalej przedstawieniem regulaminu zawodów oraz zasad bezpieczeństwa.                    

W trakcie zawodów odbyły się dwie konkurencje strzeleckie: strzelanie z karabinka sportowego (kbks) kal. 5,6 mm do tarczy TS 1 z odległości 50 m z pozycji strzeleckiej leżącej oraz strzelanie z pistoletu sportowego 5,6 mm do tarczy TS 4 z odległości 25 metrów z pozycji strzeleckiej stojącej.

W zawodach uczestniczyło 18 drużyn trzyosobowych i czteroosobowych oraz zawodnicy indywidualni, łącznie 70 osób. W skład drużyn wchodzili funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Staży Pożarnej, Straży Miejskiej z Gorlic, Służby Więziennej z Jasła oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Gorlice, LOK-u GLIMAR Gorlice,

Klubu Żołnierzy Rezerwy przy LOK Gorlice, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Gorlic, członkowie i sympatycy IPA z Warszawy, Nowego Sącza, Nowego Targu, Jasła, Zakopanego,Wadowic i Gorlic  oraz  po raz pierwszy drużyna Regionu IPA Rzeszów i koledzy ze Słowacji z Regionu IPA Spiska Nowa Wieś.

  • I miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Służby Więziennej z Zakładu Karnego z Jasła,
  • II miejsce drużyna IPA Gorlice a III mijsce drużyna IPA Nowy Targ.

Najlepszym zawodnikiem członkiem SEiRP Gorlice był Wiesław Maksym, który zajął V miejsce.

Tegoroczne zawody odbywały się w ramach turnieju drużyn Regionów IPA Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej o puchar Prezesa MGW. Wcześniej odbyły się już turnieje w Wadowicach i Nowym Targu.

Impreza miała na celu popularyzację strzelectwa sportowego wśród funkcjonariuszy służb mundurowych oraz wśród lokalnej społeczności.

W trakcie zawodów również dzieci uczestników miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Po emocjonujących zawodach odbyło się spotkanie przy grillu.

                                                                                                                                                                           Mirosław Janik

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET