Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2015.09.19 Turniej strzelecki     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2015.09.19 Turniej strzelecki

W dniu 19 września 2015 roku na strzelnicy sportowej LOK przy ul. Brzozowej 1 w Gorlicach, Region IPA Gorlice wraz z Zarządem Powiatowym LOK w Gorlicach zorganizowali cykliczny turniej strzelecki.

Przewodniczący IPA - Gorlice Aleksander Szymański wraz z Prezesem Zarządu Powiatowego LOK w Gorlicach Wiesławem Ćwiklik powitali wszystkich uczestników i zaproszonych gości oraz przedstawili regulamin zawodów i obowiązujące zasady bezpieczeństwa na strzelnicy.

 W trakcie zawodów odbyły się dwie konkurencje strzeleckie:

  1. Strzelanie z karabinka sportowego (kbks) kal. 5,6 mm do tarczy TS 1 z odległości 50 m z pozycji strzeleckiej leżącej.
  2. Strzelanie z pistoletu sportowego 5,6 mm do tarczy TS 4 z odległości 25 metrów z pozycji strzeleckiej stojącej.

 W zawodach uczestniczyło 60 osób w tym startowało 14 drużyn czteroosobowych oraz zawodnicy indywidualni.

Drużyny składały się z funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej z Gorlic, Służby Więziennej z Jasła, członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Gorlicach, Klubu Żołnierzy Rezerwy przy LOK Gorlice, członków i sympatyków IPA z Nowego Sącza, Nowego Targu, Jasła, Wadowic i Gorlic oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Gorlice, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Gorlic, firmy GLIMAR Gorlice.

Pierwsze miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Klubu Żołnierzy Rezerwy przy LOK Gorlice, drugie miejsce drużyna Regionu IPA Gorlice, trzecie miejsce drużyna Regionu IPA Nowy Targ.

 Nagrodami za zajęcie I - III miejsca były okolicznościowe puchary, ponadto za miejsca I - X zawodnicy nagradzani byli dyplomami i upominkami. Zawody rozegrano w trzech kategoriach: drużynowej, indywidualnej kobiet i indywidualnej mężczyzn.

Pomimo dużych chęci i ogromnych emocji nie mieliśmy szans ze „starymi wyjadaczami” na zdobycie pucharu ani miejsca w ścisłej czołówce, ale celem tych zawodów była wspólna sportowa rywalizacja połączona z integracją i spotkaniem przy grillu oraz popularyzację strzelectwa sportowego wśród funkcjonariuszy służb mundurowych oraz wśród lokalnej społeczności.

Po wykonaniu strzelania przez zawodników również nasze pociechy miały okazję „postrzelać” z pistoletu sportowego „pod szczególnym nadzorem”, które od początku zawodów nie mogli doczekać się tej chwili i za to były nagrodzone dyplomami za uczestnictwo i drobnymi upominkami.

Jest jakiś magnetyzm w tym strzelaniu, gdyż miny ich były bardzo wymowne i nie trzeba już nic dodawać.

                                                                                                                                                                              Mirosław Janik

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET