Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     Obchody Święta Policji w Gorlicach    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

Obchody Święta Policji w Gorlicach

 

     Jak co roku Policja obchodzi rocznicę swojego powstania, do którego doszło 24 lipca 1919 r.  po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Mimo licznych zawirowań historycznych formacja ta przechodziła różne transformacje, ale cele i zadania były zawsze te same. Obecna formacja została powołana przez  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dn.  6 kwietnia 1990 r., która wróciła do przedwojennych korzeni i weszła do struktur międzynarodowych.

     W dniu 24 lipca 2014 r. obchodziliśmy 95-lecie powstania Policji i mimo, że właściwą datą Święta Policji jest ta data, to obchody tego Święta w Gorlicach odbyły się w dniu 22 lipca 2014 r.

     W uroczystości uczestniczył mł. insp. Paweł Dzierżak – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, insp. Michał Gawlik – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach,  kadra kierownicza oraz policjantki i policjanci KPP w Gorlicach, a Dowódcą uroczystości był mł. insp. Mirosław Kawa - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

     Wśród przybyłych gości  obchody zaszczycili swą obecnością, m.in.: ks. mgr Marek Urban – Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach, Paweł Śliwa – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego,  Mirosław Wędrychowicz – Starosta Gorlicki, st. bryg. Dariusz Grygowicz – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach,  przedstawiciele samorządów miejskich i gminnych powiatu gorlickiego, przedstawiciele  NSZZ Policjantów,  przedstawiciele  Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz lokalnych mediów.

     Z ramienia Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gorlicach obecny był Prezes Zdzisław Kowalski, Wiceprezes Alojzy Janusz oraz emerytowani Komendanci: Tadeusz Domagała, Kazimierz Mruk, Stanisław Smoleń i Z-ca Komendanta Eugeniusz Dąbrowski.

     W czasie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach wręczyli policjantom odznaki, medale oraz 54 policjantom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

     Wśród gości głos zabrał również Prezes SEiRP Zdzisław Kowalski, który podziękował wszystkim policjantom za ofiarną i rzetelną służbę, zaangażowanie, skuteczną realizację zadań oraz życzył dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, satysfakcji zawodowej oraz dalszych sukcesów w pracy i służbie.

 

                                                                                                                                                                                                                                              Piotr Styczyński

                                                                                                                                                                                                                                               Mirosław Janik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET