Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     ZAKOPANE    /     2018.09.08 IV Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA Zakopane    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2018.09.08 IV Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA Zakopane

W dniu 08 września 2018 roku, po raz czwarty Region IPA Zakopane wraz  z Kołem Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Zakopanem, zorganizował na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Kościelisku turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Regionu .

Udział w turnieju oprócz gospodarzy wzięło  5  zaproszonych  drużyn IPA z regionów :

  1. Poprad ( Słowacja )
  2. Nowy Sącz
  3. Nowy Targ
  4. Kalwaria Zebrzydowska
  5. Przeworsk

Po raz pierwszy na turniej przybyła drużyna IPA Przeworsk pod kierownictwem Przewodniczącego Andrzeja Oleszek.

Zgodnie z przyjętym regulaminem w drodze losowania uczestników podzielono na dwie grupy . W grupie „A” zagrały drużyny  z Nowego Sącza , Nowego Targu i Zakopanego. W Grupie „B” grał Poprad , Przeworsk i Kalwaria Zebrzydowska.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem nadkom. Janusz Gawlas i Przewodniczący Regionu IPA Zakopane Edward Kwak ,  którzy witając piłkarzy życzyli sportowej rywalizacji w duchu fair-play.

Zawody sędziował Jerzy  Drabik, sekretarzem turnieju był Jan Szymański.

Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Zwycięscy grup Poprad i Nowy Sącz zagrali o pierwsze miejsce. Finałowy mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem, o zdobyciu Pucharu przez piłkarzy z Popradu zadecydowały rzuty karne 5 : 4. Kolejne miejsca zajęły drużyny:

  • IPA Przeworsk
  • IPA Nowy Targ
  • IPA Zakopane
  • IPA Kalwaria Zebrzydowska

Królem strzelców został Mateusz Orzechowski (4 gole) z IPA Nowy Sącz, a za najlepszego bramkarza uznany został Mateusz Czeluśniak z IPA Zakopane, który popisał się obroną wielu strzałów na miarę bramkarza reprezentacji  Polski Łukasza Fabiańskiego.

Mecze rozgrywano przy ładnej pogodzie, a piłkarze i kibice zgromadzeni na „Orliku” mogli podziwiać wspaniała panoramę Tatr. Jedynie finałowy mecz rozegrany został w strugach ulewnego deszczu.

Po zakończeniu zawodów organizatorzy zaprosili wszystkich na integracyjnego grilla do O.W. „Leśnik” w Jaszczurówce, gdzie ogłoszono oficjalne wyniki i wręczono puchary i pamiątkowe dyplomy.

Wręczenia nagród dokonali  nadkom. Janusz Gawlas, Sekretarz MGW IPA Wojciech Franczak  i Edward Kwak.

Na grillu obecni byli również członkowie SEiRP, którzy zeszli z gór po zakończonej wycieczce do Dol.  Strążyskiej, na Sarnią Skałę i Kalatówki.

W „posiadach” przy ognisku uczestniczył rodowity góral Władysław Mrowca Piekarz, który śpiewem i dowcipami uatrakcyjnił przebieg spotkania .

Po zakończeniu części oficjalnej „zespół kulinarny” Wiesia Szymańska, Bożena Kaszczuk, Marysia Marciniak, Jasiu Bryniarski i Staszek Dańko zaserwowali przepyszne potrawy regionalne i nalewki przy których wymieniliśmy wrażenia z odbytych imprez.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Staroście Tatrzańskiemu, Burmistrzowi Zakopanego i Wójtowi Gminy Kościelisko za wsparcie  organizacji turnieju.

 

Opracował : Jan Szymański

                       Edward Kwak

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET