Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2017.03.06 Uroczystość Dnia Kobiet    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2017.03.06 Uroczystość Dnia Kobiet

             W dniu 6 marca 2017 roku Zarząd Koła SEiRP w Gorlicach zorganizował z okazji Międzynarodowego  Dnia Kobiet  (8 marca) spotkanie z Paniami emerytkami policyjnymi, Paniami wdowami po zmarłych funkcjonariuszach oraz Paniami z kadry cywilnej, które  współpracują z naszym Zarządem  w niezbędnych czynnościach do funkcjonowania naszego stowarzyszenia.

           Spotkanie odbyło się w auli Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach i uczestniczyli w nim: Zarząd Koła SEiRP w Gorlicach, zaproszone członkinie  Koła SEiRP i panie kadry cywilnej oraz zaproszeni goście tj. Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach mł.insp. Krzysztof Tybor, z-ca Komendanta nadkom. Dorota Tokarz i rzecznik prasowy st.asp. Grzegorz Szczepanek

Zaproszonych gości i panie przywitał Prezes naszego Koła Zdzisław Kowalski, który podziękował wszystkim za przybycie i złożył paniom życzenia z okazji Święta Kobiet.

              V-ce Prezes Alojzy Janusz tradycyjnie jak co roku zarecytował wiersze. W tym roku humorystycznie przedstawił wiersz „Język Polaków - z angielska Polak gęga”odnoszący się do słynnego cytatu M. Reja „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.  „Rozmowę liryczną”K.I.Gałczyńskiego oraz humorystyczne teksty „Kobieta na wesoło” i wiersz satyryczny „Kobieta mój ideał”.

Komendant mł.insp. Krzysztof Tybor złożył życzenia wszystkim obecnym na sali paniom a z-ca Komendanta nadkom. Dorota Tokarz w podziękowaniu przedstawiła  zaczerpnięte z wiersza  J.Tuwima „Ewa” kilka wersów wiersza i dalej przedstawiła wersy własnej twórczości o kobietach  przedstawiając ich wady i zalety oraz nierozerwalnej więzi łączącej kobiety i mężczyzn, bez których trudno albo nawet nie da się żyć.

Wystąpienia spodobały się wszystkim obecnym na sali i po zakończeniu skwitowane było gromkimi oklaskami.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna podczas, której wszystkim Paniom zostały złożone życzenia i wręczono bukiety róż przez Prezesa i Komendanta a następnie wszyscy wspólnie rozmawiali na różne tematy częstując się ciastkami i kawą.

                  

                                                                                                                                                                                    Sporządził: Mirosław Janik - Sekretarz Koła SEiRP

                                                                                                                                                                                    Foto: st.asp. Grzegorz Szczepanek - rzecznik prasowy KPP

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET