Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     ZAKOPANE    /     2018.09.08 Wycieczka w Tatry    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2018.09.08 Wycieczka w Tatry

W dniu 08 września 2018 roku, Koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Zakopanem i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Zakopane, zorganizowało pieszą wycieczkę w polskie Tatry pod przewodnictwem członków naszych organizacji, licencjonowanych przewodników Emila Wygody i Miłosza Martynowicza.

Uczestnicy wycieczki spotkali się pod KPP Zakopane o godz. 10.00, na spacer zdecydowało się kilkanaście osób z Krakowa i Słowacji. Krakowskim turystom przewodził Jan Kaczmarczyk Prezes ZW SEiRP w Krakowie, a Słowakom Peter Suchy Przewodniczący IPA Region Poprad. Następnie busem przejechali do wylotu Doliny Strążyskiej, jednej z piękniejszych dolin reglowych. Wycieczka rozpoczęła się przy ładnej słonecznej pogodzie.

Przewodnicy przekazali informacje o specyfice doliny , pochodzeniu nazwy, przyrodzie i ciekawszych miejscach – leśniczówka, Kominy Strążyskie, skała Edwarda Jelinka i Siklawica. Po odpoczynku na Polanie Strążyskiej uczestnicy wycieczki musieli pokonać najtrudniejszy odcinek Świeczki nad Reglami tzn. wejść na Czerwoną Przełęcz i „ zdobyć” Sarnią Skałę o wysokości 1377 m npm., z której można było podziwiać Giewont, Kominiarski Wierch i kilka innych szczytów, Gubałówkę i panoramę Zakopanego. Po zejściu z Sarniej Skały nastąpiło załamanie pogody i uczestnicy wycieczki musieli założyć peleryny bądź kurtki przeciw deszczowe.

Kilka osób z Miłoszem Martynowiczem zeszło Doliną Białego do Zakopanego, natomiast pozostali w towarzystwie Emila Wygody poszli na Kalatówki i do Kuźnic.

Wszyscy uczestnicy wycieczki spotkali się na „posiadach” przy grillu w O.W. Leśnik w Jaszczurówce, gdzie również dołączyli uczestnicy Turnieju Piłkarskiego o Puchar Przewodniczącego IPA Zakopane.

W czasie „posiadów” była okazja do wymiany poglądów, wrażeń z odbytych imprez i zacieśnienia więzi  przyjaźni.

                                                                                                                                                                                                                                           

Opracował : Jan Szymański

                       Edward Kwak

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET