Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     ZAKOPANE    /     2018.10.20 Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2018.10.20 Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

W dniu 20 października 2018 roku Zarząd Koła SEiRP  i Prezydium Regionu IPA w Zakopanem dla swoich członków zorganizowali wycieczkę do Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Udział w wycieczce wzięli również zaproszeni członkowie SEiRP Koła w Nowym Targu.

Po przyjeździe na miejsce spotkaliśmy się z przewodniczką Panią Dorotą, która oprowadzała nas po obozie ciekawie opowiadając o faktach, które znaliśmy wyłącznie z historii. Zwiedzanie obozu wywarło na nas ogromne wrażenia. Oglądane eksponaty potwierdzały dramaty ludzi, którzy byli tu więzieni.

Po zakończeniu zwiedzania  i obiedzie wyruszyliśmy do Wadowic, gdzie w programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Do Muzeum weszliśmy w dwóch grupach. Mijając kolejne eksponaty przewodnicy opowiadali  o życiu Jana Pawła II i jego rodziny poczynając od  narodzin, poprzez cały pontyfikat i przebieg procesu beatyfikacji .

Wygospodarowaliśmy również trochę czasu na zakup pamiątek, konsumpcję słynnych kremówek i wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Pełni wrażeń w godzinach wieczornych wróciliśmy do Zakopanego.  

                                                                             

                                                                                                                                             Tekst i zdjęcia: Jan Szymański

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET