Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     KRAKÓW-PODGÓRZE    /     2014.12.18 Spotkanie opłatkowe    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2014.12.18 Spotkanie opłatkowe

     Jak co roku, w dniu 18 grudnia 2014 roku, odbyło się spotkanie opłatkowe członków Koła SEiRP Kraków-Podgórze. Dzięki uprzejmości Dyrektora Domu Kultury Podgórze, Pani Marty Peruckiej-Tytko udało się wynająć nieodpłatnie salę widowiskową przy ul. Sokolskiej 13. Piękna sala zachwyciła wszystkich uczestników spotkania. W spotkaniu gościnnie udział wzięli, m.in.: Jan Kaczmarczyk – Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Krakowie, Irena Kawalec – Honorowy Sekretarz ZW oraz Andrzej Jurga – opiekun Koła wraz z małżonką Krystyną.

     Miłym wydarzeniem był występ zespołu artystycznego „SWOI” działającego w Osiedlowym Klubie Kultury Wróblowice, który jest jednostką organizacyjną Domu Kultury Podgórze. Jest to grupa muzyczno-kabaretowa, w jej skład wchodzą dwa małżeństwa: Hermina i Ryszard Job, Jolanta i Stanisław Michalik oraz Izabela Michałowicz – instruktorka teatralno-muzyczna. W swoim dorobku artystycznym posiadają bardzo bogaty repertuar na każdą porę roku i okolicznościowe święta. Przedstawione przez nich Jasełka zostały entuzjastycznie przyjęte, magia Świąt Bożego narodzenia wypełniła serca wszystkich uczestników.

     Dla posilenia ciała przygotowany był barszczyk z pasztecikiem oraz pyszne ciasta upieczone przez Marię Królik – byłą skarbniczkę Koła. Każdy uczestnik otrzymał mały świąteczny upominek. Rozstali się czując, że to wyjątkowy czas, czas w którym wszyscy wszystkim ślą życzenia i starają się być razem z bliskimi. Do zobaczenia za rok.

 

                                                                                                                                             Małgorzata Wolnik – Prezes Koła Kraków-Podgórze

                                                                                                                                                                      Piotr Styczyński  

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET