Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     KRAKÓW-CENTRUM I    /     2017.09.05-07 PRAGA Kutna Hora    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2017.09.05-07 PRAGA Kutna Hora

W dniach od 5 do 7 września 2017 roku Zarząd Koła SEiRP Kraków-Centrum I zorganizował wycieczkę turystyczną do Pragi i Kutnej Hory.

Z Krakowa wyjazd nastąpił o godz. 6.30.  Pierwszym punktem wycieczki była Kaplica Czaszek, czyli kościół cmentarny Wszystkich Świętych znajdująca się w dzielnicy Sedlec w mieście Kutna Hora, a następnie zwiedzono miasto  Kutna Hora, by stamtąd udać się na kolację i nocleg do hotelu w Pradze.

Po śniadaniu nastąpiło zwiedzanie zabytków stolicy Czech, w tym Zamek Praski, Katedrę Św. Wita, Kościół Św. Jerzego, Złotą Uliczkę, Stare Schody Zamkowe, Most Karola – most na Wełtawie będący jedną z najsłynniejszych średniowiecznych atrakcji turystycznych miasta.

Wieczorem oglądnięto spektakl pt. „Światło, woda, dźwięk” stworzony przez Fontannę Krizikova która jest ewenementem na skalę europejską. Gra świateł i wody w towarzystwie klasycznych utworów znanych kompozytorów daje niepowtarzalne wrażenie.

Późnym wieczorem udano się na obiadokolację połączona z występem folklorystycznym i degustacją piwa.

Na trzeci dzień, po śniadaniu autokarem udano się na Plac Wacława, gdzie zwiedzono Muzeum Narodowe, Pałac Lucerna, Pomnik Św. Wacława, a w Dzielnicy Żydowskiej cmentarz, ratusz i synagogi.

Ok. godz. 14.00 udano się w drogę powrotną do Krakowa, gdzie dotarto w późnych godzinach wieczornych. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET