Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     WADOWICE    /     2018.09.21 Wadowickie biesiadowanie na zakończenie lata 2018    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2018.09.21 Wadowickie biesiadowanie na zakończenie lata 2018

W  tym roku zaplanowane na 21 września  ognisko w ramach Porozumienia Związków i Stowarzyszeń Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych Powiatu Wadowickiego  w Gorzeniu  na terenie Ośrodka Rekreacyjno Wypoczynkowego  ZK w Wadowicach odbyło się bez żadnych przygód. W ubiegłym roku  z uwagi na ulewne deszcze  musieliśmy biesiadować w  restauracji Graniczna w Wadowicach.

To już dziewiąte wspólne spotkanie na zakończenie lata rodzin emerytów i rencistów policyjnych służby więziennej i pożarnictwa. Rolę gospodarza pełnił Przewodniczący Koła Krajowego Związku Emerytów i Rencistów  SW w Wadowicach Jerzy Lachendro, a pomagali prezesi wadowickich kół emerytów i rencistów policyjnych i pożarnictwa. Przybyło ponad 60 osób, a wśród nich  zaproszeni goście w osobach Dyrektora ZK w Wadowicach p.płk. Jakuba Pindla, Wicedyrektora  majora Zbigniewa Zadory,  Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach mł. insp. Roberta Michny i  Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach bryg. Pawła Kwarciaka. Funkcję fotoreportera  pełnił kolega Władysław Studnicki.

W menu jak zwykle nie zabrakło golonki, prażonek, żurku i kiełbasek. Zapach lasu,  przebarwienia  na drzewach i dywan z różnokolorowych liści przypominał  o jesieni . Humory wszystkim dopisywały i  jak zawsze  przy takich okazjach w  mniejszych lub większych grupkach przy delikatnej muzyczce  wspomnieniom nie było końca. Zachodzące słońce i zbliżający się wieczór dał sygnał do odśpiewania „ do widzenia” i rozjechania się do domów. Do zobaczenia za rok.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                    Janusz Janik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET