Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     KRAKÓW-KROWODRZA    /     2019.08.13 Jubileusz 90-lecia Czesława Gazdzika    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2019.08.13 Jubileusz 90-lecia Czesława Gazdzika

W dniu 13 sierpnia 2019 roku, w Kole Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Kraków-Krowodrza, miała miejsce miła i niecodzienna uroczystość Jubileuszu 90–lecia urodzin Czesława Gaździka – Prezesa Koła SEiRP Kraków-Krowodrza.

Na uroczyste spotkanie z Nim do siedziby Koła przybyli członkowie Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Krakowie: Jan Kaczmarczyk – Prezes ZW SEiRP w Krakowie oraz Wiceprezesi ZW: Wiesław Lipkowski i Piotr Styczyński, Koledzy i Koleżanki oraz liczni Przyjaciele, życząc Mu dobrego zdrowia, rozwoju Koła oraz dalszego, nieustannego szefowania Kołu SEiRP Krowodrza w obecnej oraz kolejnych Kadencjach. Te szczere dla Niego życzenia wypływają stąd, że Szanowny Jubilat cieszy się ogromnym zaufaniem członków Stowarzyszenia, a za najbardziej ambitny cel, poza szeroką działalnością na rzecz Stowarzyszenia, postawił sobie troskę o chorych, słabych i najniżej uposażonych w świadczenia rentowo – emerytalne emerytów i rencistów policyjnych.

Te 90 lat, to piękny Jubileusz, ale i też odległa historia, nadarza się więc wyjątkowa okazja, aby przybliżyć zarówno osobę, jak i bogaty oraz wszechstronny dorobek dostojnego Jubilata.

Już w 1951 roku, jako aktywny członek Związku Walki Młodych, skierowany został do pracy w Resorcie MSW w Krakowie na stanowisko referenta. Rzetelna, solidna i odpowiedzialna praca pozwoliły mu na awans na stanowisko Kierownika Sekcji, gdzie jako szef działu paszportów pracował do 1985 roku, tj. do chwili przejścia na zasłużoną emeryturę. Jego ponad trzydziestoletnia służba w Resorcie Spraw Wewnętrznych nagradzana i uhonorowana była Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, licznymi dyplomami, adresami, listami resortowymi oraz regionalnymi.

Czesław Gaździk w pracę na rzecz emerytów i rencistów policyjnych zaangażował się od połowy lat 90 XX wieku. 24 marca 1998 roku, na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Koła, został członkiem Zarządu Koła Nr 4 SEiR RSW Kraków-Zachód. Od tego czasu jeszcze bardziej angażował się w pracę na rzecz Stowarzyszenia. Od maja 2001 roku, po śmierci dotychczasowego Prezesa, pełnił obowiązki Prezesa Koła. W dniu 18 kwietnia 2002 roku, na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, został wybrany na Prezesa Koła Nr 4 SEiR RSW Kraków-Zachód i funkcję tę pełni do dnia dzisiejszego.

W uznaniu swoich zasług na rzecz SEiRP odznaczany był Odznakami: „Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP”, „Za zasługi dla SEiRP z Dyplomem” oraz „Dyplomami uznania”

Reprezentował Kraków i województwo małopolskie, jako Delegat na Krajowych Zjazdach Stowarzyszenia, w obradach III Zjazdu w 1998 roku w Legionowie, IV Zjazdu w 2002 roku także w Legionowie, V Zjazdu w 2006 roku w Białobrzegach oraz w obradach Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów SEiRP w 2009 roku, również w Legionowie.

Mimo swojego wieku jest niezwykle aktywny, a potencjał jego sił wydaje się być niespożyty,  z powodzeniem kieruje działalnością Koła SEiRP Kraków-Krowodrza, liczącego prawie 150 członków.

                                                                                                                                                                  Piotr Styczyński

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET