Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2016.09.03-04 Narodowe Czytanie w 2016 roku    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2016.09.03-04 Narodowe Czytanie w 2016 roku

Tegoroczną piątą edycją Narodowego Czytania była historyczna powieść  „Quo vadis”  Henryka Sienkiewicza - powieściopisarza i publicysty, laureata Nagrody Nobla przyznanej w 1905 roku za całokształt twórczości literackiej. Lektura ta została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

W dniu 3 września 2016 roku o godz. 11.00 na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach do czytania fragmentów powieści „Quo Vadis” przystąpili zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz oraz wszyscy chętni. Z naszego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Gorlicach wystąpił po raz drugi jako lektor  V-ce Prezes Alojzy Janusz a dopingowali mu: Prezes Zdzisław Kowalski i sekretarz Mirosław Janik.

Na drugi dzień  4 września 2016 roku o godz.15.30 Narodowe Czytanie odbyło się pod Ratuszem w Bieczu, gdzie również w roli lektora wystąpił Alojzy Janusz, a z grona emerytów kibicowali mu V-ce Prezes Mieczysław Karp i foto - sekretarz Mirosław Janik. W tym dniu w Bieczu odbyło się Święto Biblioteki, gdzie Pani Dyrektor Elżbieta Knapik zaprezentowała dorobek działalności Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu. Z racji lokalizacji biblioteki bieckiej w budynku po byłej żydowskiej synagodze zaprezentowano kulturę żydowską związaną nierozerwalnie  z przedwojennym Bieczem oraz odbyły się tańce, koncerty i prezentacje potraw żydowskich.

                                                                                                                                                                                                                           Mirosław Janik

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET