Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     GORLICE    /     2015.09.20 Narodowe Czytanie „Lalki” w Bieczu     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2015.09.20 Narodowe Czytanie „Lalki” w Bieczu

W dniu 20 września na Rynku pod Ratuszem w Bieczu odbyło się „Bieckie Babie Lato-2015” zorganizowane przez Burmistrza Biecza i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Na początek w ramach tych obchodów odbyło się Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa, w którym uczestniczyło 12 lektorów.

Spośród uczestników obecni byli m.i. Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, Przewodniczący Rady Miasta Biecza Grzegorz Nosal, radni rady powiatu i miasta Biecz, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu Elżbieta Knapik (organizator Narodowego Czytania w Bieczu) oraz dyrektorzy szkół.

Z Zarządu SEiRP Koła w Gorlicach udział wziął V-ce Prezes Alojzy  Janusz a „kibicowali” mu członkowie Zarządu SEiRP -  Mieczysław Karp i Mirosław Janik.

Po oficjalnym czytaniu fragmentów tekstu powieści odbył się konkurs na najpiękniejszą interpretację „Lalki” i w kategorii: dzieci, młodzież i dorośli. W kategorii dorośli I miejsce zdobył Alojzy Janusz, który został nagrodzony upominkiem w postaci powieści „Lalka” i dyplomem.

Po występach lektorów odbyły się prezentacje artystyczne szkół z Gminy Biecz oraz występy wokalne, taneczne, kabaretowe itd. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych jakim była dmuchana zjeżdżalnia oraz kolej „Strzała Południa”.

Imprezie tej towarzyszyły stoiska gastronomiczne, stoiska z rękodziełami ludowymi.

                                                                                                                                                                                Mirosław Janik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET