Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     WADOWICE    /     2016.09.30 Grzybobranie i biesiada przy ognisku na zakończenie lata    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

2016.09.30 Grzybobranie i biesiada przy ognisku na zakończenie lata

W dniu 30 września 2016 r. zgodnie z planem uzgodnionym  w ramach działań Porozumienia Związków i Stowarzyszeń Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych Powiatu Wadowickiego po raz siódmy z rzędu na pożegnanie lata emeryci i renciści policyjni, służby więziennej i pożarnictwa wraz z rodzinami spotkali się w Gorzeniu w Ośrodku Rekreacyjno Wypoczynkowym  ZK w Wadowicach.

Najwcześniej  wstali grzybiarze z Koła SEiRP w Wadowicach, ale zgodnie z przewidywaniami  z uwagi na suszę  efekty ich wysiłków okazały się bardzo marne.

W południe rozpoczęło się integracyjne spotkanie przy ognisku, a rolę  gospodarza pełnił  Wiceprzewodniczący Koła Krajowego Związku Emerytów   i Rencistów  SW w Wadowicach Marian Witkowski przy wydatnej pomocy prezesów wadowickich Kół emerytów i rencistów policyjnych i pożarnictwa.

Przybyło ponad 60 osób, a wśród nich  zaproszeni goście w osobach: Dyrektora ZK w Wadowicach ppłk. Marka Wrony i jego Zastępcy mjr Jakuba Pindla, przedstawicieli Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach: mł. bryg. Jacka Kolbra i st. kpt. Marka Nowaka, Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach mł. insp. Piotra Dziekanowskiego  i jego Zastępcy nadkom. Marcina Wiśniowskiego, Wiceprezesa ZW SEiRP w Krakowie Piotra Styczyńskiego oraz Prezesa Stowarzyszenia „Witalność” w Andrychowie Jana Smolca.

Pogoda dopisała, było słonecznie  i ciepło, a dywan z opadających liści dodawał kolorystyki i uroku. Była golonka, prażonki, żurek i kiełbaski z ogniska. I jak zawsze  przy takich okazjach, w  mniejszych lub większych grupkach, przy delikatnej muzyczce z radiowęzła wspomnieniom nie było końca. Wieczór dał sygnał do odśpiewania „ do widzenia” i rozjechania się do domów. Do zobaczenia za rok.

 

                                                                                                                                                                                                    Janusz Janik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET