ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Krakowie
Jesteś tutaj Małopolskie Koła SEiRP    /     WADOWICE    /     X Jubileuszowe Wadowickie Spotkania Wędkarskie    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: 31-571 Kraków ul. Mogilska 109, Tel.: 12 61 51 315, Fax: 12 61 51 314, E-mail: seirpmalopolska@wp.pl

X Jubileuszowe Wadowickie Spotkania Wędkarskie

       W 2007 roku, z inicjatywy Józefa Żurka, doszło do spotkania przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Krakowie oraz IPA Regionu w Wadowicach, na którym zadecydowano  o wspólnej organizacji  spławikowych zawodów wędkarskich  dla drużyn z ościennych powiatów Małopolski i Śląska. 
        Pierwsze zawody,  przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyły się w dniu 30 czerwca 2007 roku na łowisku Złota Rybka w Rajsku k/Oświęcimia. Uczestniczyło w nich 5 drużyn z powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, żywieckiego i lublinieckiego. 
     W następnym roku postanowiono kontynuować to przedsięwzięcie i nadać mu nazwę „Wadowickie Spotkania Wędkarskie o Puchar Prezesów  ZW SEiRP i IPA Region w Wadowicach”. Kolejnych osiem „Spotkań…”,  już pod patronatem Prezesa ZW SEiRP w Krakowie, odbyło się na łowisku w Miejscu należącym do PZW w Spytkowicach. Z roku na rok na zawodach pojawiało się coraz więcej drużyn, a same „Spotkania…” z pomocą Józefa Bębenka nabrały charakteru międzynarodowego, poprzez udział drużyny emerytów i słowackich policjantów.                   
     W ostatnich latach do zawodów zgłaszanych było około 50 zawodników tworzących  co najmniej 14 zespołów. Zdarzało się, że drużyny tworzone były przez całe  rodziny, czyli: tata, mama i dziecko. W tych pięknych, plenerowych imprezach, bez względu na pogodę brało udział ponad 60 osób. Od samego początku przyjęto zasadę, że każdy uczestnik otrzymuje upominek, a zwycięzcy puchary, medale i dyplomy. Zespół techniczny dba o to, by każdy uczestnik podczas zawodów miał coś do picia i jedzenia, a po podsumowaniu wyników tradycyjnie  golonkę i żurek.

Wyniki w kategorii  drużynowej i indywidualnej  w latach  2007 – 2015

I.    Rajsko 30.06.2007 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                                

  1. IPA Region Wadowice                                                                                                                                          
  2. SEiRP Żywiec                                                                                                                                                          
  3. SEiRP Wadowice                                                                                                                                        

Indywidualnie :                                                                                                                                                                  

  1. Zbigniew Pszczeliński                                                                                                                                            
  2. Andrzej Cholewa                                                                                                                                                    
  3. Henryk Satława

II.    Miejsce 21.06.2008 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                                  

  1. IPA Wadowice                                                                                                                                                        
  2. IPA Sucha Beskidzka                                                                                                                                        
  3. SEiRP Grupa Andrychów                                                                                                                                  

Indywidualnie :                                                                                                                                                                            

  1. Zbigniew Pszczeliński                                                                                                                                    
  2. Mieczysław Składnik                                                                                                                                      
  3. Józef Rączka

III.    Miejsce 06.06.2009 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

  1. IPA Sucha Beskidzka                                                                                                                                              
  2. ZW SEiRP Kraków                                                                                                                                                      
  3. SEiRP Grupa Andrychów                                                                                                                      

Indywidualnie :                                                                                                                                                

  1. Wojciech Fluder                                                                                                                                                
  2. Stanisław Socała                                                                                                                                                      
  3. Józef Rączka

IV.    Miejsce 19.06.2010 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                                          

  1. ZW SEiRP Kraków                                                                                                                                                                
  2. IPA Sucha Beskidzka                                                                                                                                                  
  3. KPP Andrychów                                                                                                                                              

Indywidualnie:                                                                                                                                                                  

  1. Zbigniew Bogucki                                                                                                                                    
  2. Sławomir Byrski                                                                                                                                                  
  3. Stanisław Socała

V.    Miejsce 21.05.2011 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                                

  1. ZW SEiRP Kraków                                                                                                                                                        
  2. SEiRP Sucha Beskidzka                                                                                                                                              
  3. SEiRP Oświęcim                                                                                                                                                                                    

Indywidualnie:                                                                                                                                                      

  1. Zbigniew Pszczeliński                                                                                                                                          
  2. Wojciech Fluder                                                                                                                                              
  3. Przemysław Fluder

VI.    Miejsce 19.05.2012 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                                              

  1. IPA Wadowice                                                                                                                                                                
  2. IPA Sucha Beskidzka                                                                                                                                                  
  3. ZW SEiRP Kraków                                                                                                                                          

Indywidualnie:                                                                                                                                                      

  1. Zbigniew Pszczeliński                                                                                                                                                                              
  2. Przemysław Fluder                                                                                                                                                      
  3. Bogdan Luberda

VII.    Miejsce 18.05.2013 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                          

  1. ZW SEiRP Kraków                                                                                                                                                      
  2. SEiRP Żywiec                                                                                                                                                          
  3. IPA Sucha Beskidzka                                                                                                                                        

Indywidualnie:                                                                                                                                                            

  1. Rafał Kubarek                                                                                                                                                              
  2. Wojciech Fluder                                                                                                                                                    
  3. Andrzej Jurga

VIII.    Miejsce 17.05.2014 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                                    

  1. IPA Sucha Beskidzka                                                                                                                                                                
  2. SEiRP Oświęcim                                                                                                                                                      
  3. Koło  SEiRP Kraków Centrum I                                                                                                                        

Indywidualnie:                                                                                                                                                    

  1. Rafał Kubarek                                                                                                                                                                  
  2. Artur Kuzia                                                                                                                                                              
  3. Adam Pietyra

IX.    Miejsce 23.05.2014 r.

Drużynowo:                                                                                                                                                                            

  1. KPP Oświęcim                                                                                                                                                                    
  2. SEiRP Żywiec                                                                                                                                                                              
  3. ZK Wadowice                                                                                                                                                      

Indywidualnie:                                                                                                                                                                      

  1. Artur Kuzia                                                                                                                                                              
  2. Wojciech Fluder                                                                                                                                                      
  3. Arkadiusz Michalski

​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X.    Miejsce 28.05.2016 r.

Drużynowo:

  1. KPP Oświęcim    -                        6405
  2. ZW SEiRP Kraków    -                  4530
  3. ZK Wadowice    -                         4530
  4. SEiRP Oświęcim    -                     2955
  5. SEiRP Kraków – Centrum I    -    2490
  6. SEiRP Żywiec    -                         1825
  7. SEiRP Wadowice, Grupa Andrychów        
  8. IPA Region Wadowice, Grupa Sucha Beskidzka II        
  9. SEiRP Wadowice        
  10. IPA Region Wadowice        
  11. Stowarzyszenie „Witalność”        
  12. KZEiR Wadowice        
  13. Drużyna ze Słowacji        
  14. IPA Region Wadowice        
  15. IPA Region Wadowice Grupa Sucha Beskidzka    
  16. IPA Region Chrzanów        

Indywidualnie:

  1. Arkadiusz Michalski    KPP Oświęcim    -    2765
  2. Marian Grycz    ZW SEiRP Kraków    -       2505
  3. Dariusz Jarosz    ZK Wadowice    -            2150
  4. Andrzej Krawiec    SEiRP Oświęcim    -      2090
  5. Artur Kuzia    KPP Oświęcim    -                1880
  6. Janusz Hajduk    KPP Oświęcim    -           1760

Zwycięzcy Grand Prix X-lecia w kategorii  drużynowej i indywidualnej  w latach 2007 – 2015           

 Drużynowo:

  1. ZW SEiRP Kraków
  2. IPA Wadowice
  3. IPA Sucha Beskidzka                    

Indywidualnie:

  1. Zbigniew Pszczeliński
  2. Wojciech Fluder
  3. Rafał Kubarek

     Organizatorzy  „Spotkań…” szczególne podziękowania składają wszystkim tym, którzy systematycznie pomagali przy organizacji zawodów, a przede wszystkim działaczom PZW:  Zygfrydowi Patkowi - Prezesowi Zarządu Okręgu w Bielsku Białej, Zofii Gołba - Prezesowi Koła w Spytkowicach, a także członkom Janowi Kulawikowi, Krzysztofowi Balonkowi, Łukaszowi Pszczelińskiemu, Aleksandrowi  Janikowi, Aleksandrze Mazgaj, Andrzejowi Jędra, Jerzemu Furladze,  Janowi Smolcowi - Prezesowi Stowarzyszenia Witalność w Andrychowie za obsługę fotograficzną oraz członkom obu stowarzyszeń: Józefowi Żurkowi, Jerzemu Byrskiemu, Andrzejowi Gielasowi, Marianowi Wójcikowi, Andrzejowi Cholewie i Stanisławowi  Placowi. 

     W tym gronie wymienić należy także wspierających co roku nasze przedsięwzięcie: Franciszka Fryca, Prezesów Gminnej Spółdzielni SCH w Wadowicach i Zakładów Mięsnych  Wadowice sp. z o.o. Na miejscu honorowym umieszczamy Prezesa ZW SEiRP w Krakowie Jana Kaczmarczyka - patrona imprezy  wraz z opiekunem wadowickiego Koła - Wiceprezesem Piotrem Styczyńskim. Szczególne podziękowania należą się także Andrzejowi Czopkowi – b. Prezesowi ZW SEiRP w Krakowie, który przez kilka wcześniejszych lat był fundatorem pucharu.
     Wyrażając wdzięczność naszym sponsorom za wielkie serce i dobrą wolę, życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń, a nasze uznanie niech będzie wyrazem wdzięczności za Ich hojność.

                                                                                                                                                                            Piotr Styczyński,  Janusz Janik 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET